Pechowa passa polskiego zespołu dobiegła końca. Dzięki pomocy BMW do LRP Poland dołączy trzeci zawodnik, pozwalając ekipie na wzięcie udziału w rozpoczynającym się w sobotę 24-godzinnym wyścigu w Le Mans.

Po tym, jak organizatorzy najsłynniejszej rundy motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC cofnęli zgodę na start do soboty wciąż jeszcze 17-letniemu Arnaudowi Friedrichowi, polski zespół bez etatowej trójki nie mógł stanąć do walki.

Z pomocą przyszła jednak marka BMW, która od lat mocno wspiera ekipę Bartłomieja Lewandowskiego. Dzięki jej zaangażowaniu do zespołu dołączył w piątek wieczorem doświadczony Stefan Kerschbaumer, pierwotnie zgłoszony w ten weekend jako rezerwowy zawodnik czołowej ekipy NRT48. Dołączy on na BMW S1000RR z numerem 90 do Lewandowskiego i Słowaka Jaro Cernego.

We wrześniu 28-letni Austriak razem ze swoim zespołem o niecałą sekundę rozminął się z podium w pierwszej rundzie FIM EWC 2017-2018, 24-godzinnego wyścigu Bol d’Or, finiszując na torze Paul Ricard na imponującej, czwartej pozycji.

W piątek Kerschbaumer uzyskał świetny, trzeci czas w kwalifikacji w grupie zawodników rezerwowych. Jego wynik zostanie uwzględniony w czasie kwalifikacyjnym LRP Poland, a to oznacza, że polska ekipa awansuje na polach startowych.

24-godzinny wyścig w Le Mans rozpocznie się w sobotę, 21 kwietnia, o godzinie 15:00. Bezpośrednie relacje na antenie Eurosportu 2.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że dzięki pomocy BMW udało nam się znaleźć trzeciego zawodnika i skompletować skład na najsłynniejszy wyścig motocyklowy na świecie – mówi jeżdżący menedżer ekipy, Bartłomiej Lewandowski. – Stefan to świetny zawodnik. Teraz wreszcie możemy skupić się na tym, po co przyjechaliśmy do Le Mans, czyli na jak najszybszej jeździe. Przede wszystkim jestem jednak wdzięczny naszym kibicom, którzy w ostatnich dniach wręcz zalali nas falą pozytywnej energii, która jeszcze bardziej motywowała nas do działania. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że mamy aż tylu fanów, którzy są z nami na dobre i na złe. Dziękujemy. Ten wyścig jedziemy dla Was. Trzymajcie kciuki.”

BMW Motorrad | Pirelli Polska | Stefan Kerschbaumer #89 | Jaro Cerny #88 | FIM Endurance World Championship EWC | 24 Heures Motos