Reprezentujący barwy polskiej ekipy LRP Poland, 19-letni Arnaud Friedrich objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej motocyklowego Pucharu Europy FIM Superstock 1000 dzięki zwycięstwu i drugiemu miejscu w wyścigach pierwszej rundy na torze Slovakiaring. Dla ekipy Bartłomieja Lewandowskiego weekend na Słowacji był także idealnym przygotowaniem do zbliżającego się tam startu w MŚ FIM EWC.

Zaledwie tydzień po ukończeniu prestiżowego wyścigu 24-godzinnego MŚ FIM EWC w Le Mans, motocykliści zespołu LRP Poland stanęli do walki w pierwszej rundzie europejskich mistrzostw Alpe Adria.

W nowo powstałym Pucharze Europy FIM Supetstock 1000 karty rozdawał młody Niemiec Arnaud Friedrich, który kwalifikacje ukończył na czwartej pozycji, a następnie wygrał sobotni wyścig z przewagą aż 19 sekund. Dzień później 19-latek finiszował na swoim BMW S1000RR na oponach Pirelli na drugiej pozycji, dzięki czemu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

W mocnej i licznie obsadzonej stawce klasy Superbike wystartował z kolei Bartłomiej Lewandowski, dla którego weekend na Słowacji upłynął pod znakiem przygotowań motocykla do zbliżającego się wyścigu FIM EWC i zakończył odpowiednio na 17. i 18. miejscu.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego rozpoczęcia sezonu w wykonaniu Arnauda, który dzięki zwycięstwu i podium jest liderem Pucharu Europy i to ze sporą przewagą – powiedział Bartłomiej Lewandowski. – Ja również wystartowałem na Słowacji, choć nie będę brał udziału w pełnym cyklu Alpe Adria. Nie skupiałem się na wyniku i pozycjach, a testach przed zbliżającym się wyścigiem ośmiogodzinnym MŚ FIM EWC, pracując nad ustawieniami naszego BMW oraz zużyciem opon i paliwa. Testy wypadły bardzo dobrze, a my jesteśmy gotowi do walki w kolejnej rundzie mistrzostw świata. Później czekają nas kolejne wyścigi Pucharu Europy; w holenderskim Assen i na niemieckim Oschersleben. To dla nas mocne tory, dlatego mamy nadzieję, że Arnaud będzie walczył o zwycięstwa, co pozwoli mu zbudować dużą przewagę w tabeli przed drugą połową sezonu. Trzymajcie kciuki.”

Już za dwa tygodnie Friedrich, Lewandowski oraz Dominik Vincon zmierzą się w drugim w tym roku wyścigu mistrzostw świata FIM EWC. Ośmiogodzinne zmagania odbędą się 11 maja właśnie na słowackim Slokaviaringu.

Tydzień później motocykliści zespołu LRP Poland wystartują w Poznaniu w pierwszej rundzie mistrzostw Polski, w której rok temu Friedrich wywalczył w debiucie tytuł wicemistrza klasy Superstock 1000. Druga runda Alpe Adria i Pucharu Europy odbędzie się na przełomie maja i czerwca na holenderskim torze MotoGP w Assen.

***

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.