Zespół LRP Poland wystawi wyjątkowy skład na zbliżający się wielkimi krokami, 24-godzinny wyścig motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC w Le Mans.
Wielokrotni mistrzowie Polski rok temu ruszyli na podbój mistrzostw świata, debiutując na pełen etat w serii FIM EWC podczas legendarnego wyścigu 24-godzinnego na francuskim torze Le Mans i punktując w dwóch z czterech startów.

W tym sezonie LRP Poland ponownie wystartuje w pełnym cyklu MŚ korzystając z fabrycznego modelu BMW S1000RR i licząc na walkę o czołowe pozycje dzięki bliskiej współpracy z BMW i Pirelli oraz międzynarodowej obsadzie.

Już za dwa tygodnie, podczas pierwszej w tym roku rundy FIM EWC, w Le Mans na motocyklu LRP Poland zmieniać się będą jeżdżący menedżer zespołu Bartłomiej Lewandowski, utytułowany Słowak Jaro Cerny oraz wschodząca gwiazda polskich i międzynarodowych wyścigów, Patryk Kosiniak.

Podczas kolejnych rund dołączy do nich m.in. ubiegłoroczny zdobywca pucharu świata Endurance, 21-letni Austriak Lukas Trautmann, który w barwach LRP Poland wystartuje także w pełnym cyklu mistrzostw Polski WMMP w klasie Superbike. Kolejnych maszyn BMW dosiądą w kraju także były zdobywca Pucharu Polski Grzegorz Hanuszkiewicz, charyzmatyczny Tomasz Serafin, Dariusz Muszyński i aktualny drugi wicemistrz Polski klasy Superbike, Czech Michal Sembera.

Wszyscy oni już w najbliższą sobotę wezmą udział w prezentacji zespołu, która odbędzie się na stoisku BMW, w hali 7a, podczas poznańskich targów motoryzacyjnych Motor Show. Gośćmi specjalnymi ekipy i BMW będą także w Poznaniu Werner Daemen, były zawodnik a obecnie szef fabrycznego zespołu Van Zon-Remeha-BMW, Andreas Lederman, menedżer takich niemieckich zawodników jak Lukas Trautmann czy gwiazda BMW w MŚ World Superbike Markus Reiterberger oraz Danny de Boer, czterokrotny mistrz Holandii w wyścigach Superbike.

Główną gwiazdą będzie jednak oczywiście sam motocykl, BMW S1000RR, w wartej ponad 100 tysięcy euro, w pełni fabrycznej specyfikacji Superbike z silnikiem o mocy ponad 200 KM.