Aktualni mistrzowie Polski motocyklowej klasy Superstock 1000 w sezonie 2017 wystawią międzynarodowy skład na fabrycznych motocyklach BMW zarówno w kraju, jak i w mistrzostwach świata Endurance. Jednym z zawodników będzie ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Świata w wyścigach długodystansowych, Austriak Lukas Trautmann.

21-latek wystartuje w barwach LRP Poland zarówno w mistrzostwach Polski królewskiej kategorii Superbike, jak i w trzech rundach MŚ Endurance; w Niemczech, na Słowacji i w Japonii. Drugim BMW w specyfikacji Superbike wystartuje w WMMP jeżdżący menedżer zespołu, Bartłomiej Lewandowski. W kategorii Superstock 1000 modelu S1000RR dosiądą zdobywca Pucharu Polski Rookie 1000 z sezonu 2015, Grzegorz Hanuszewicz, aktualny drugi wicemistrz Polski klasy Superbike Czech Michał Sembera oraz jedna z najbarwniejszych postaci polskich wyścigów, Tomasz Serafin. Cała piątka liczy na walkę o mistrzowskie laury. W Pucharze Polski Rookie 1000 ponownie rywalizował będzie z kolei doświadczony Dariusz Muszyński.

Dzięki wsparciu BMW i Pirelli po raz drugi z rzędu LRP Poland wystartuje także w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata World Endurance, z legendarnym 24-godzinnym wyścigiem w Le Mans na czele. Do etatowych zawodników z WMMP w MŚ dołączą zagraniczne gwiazdy, w tym Słowak Jaro Cerny.

Pierwsza runda WMMP odbędzie się w Poznaniu w ostatni weekend maja, zaś pierwsza runda MŚ, 24 godziny Le Mans, w dniach 15-16 kwietnia. Tydzień wcześniej w Polsce odbędzie się z kolei oficjalna prezentacja zawodników i motocykli LRP Poland w barwach na sezon 2017.

„Jesteśmy wyjątkowo podekscytowani, ponieważ po bardzo udanym sezonie 2016 w tym roku podnosimy poprzeczkę jeszcze wyżej – mówi Bartłomiej Lewandowski. – Bardzo mocno zacieśniliśmy naszą współpracę z BMW, dzięki czemu dostaniemy do swojej dyspozycji motocykle z fabryczną elektroniką i silnikami, które niedostępne są nawet w mistrzostwach Niemiec IDM Superbike. Do naszego składu dołączył także Lukas Trautmann, który jest fabrycznym zawodnikiem BMW i aktualnym mistrzem świata. Starty w Polsce będą dla niego dodatkowym treningiem na motocyklu niemal identycznym jak ten, na którym planowany jest jego debiut w mistrzostwach świata World Superbike w 2018 roku. Mistrzostwa Polski będą dla BMW prawdziwym poligonem doświadczalnym, ponieważ zakres dozwolonych modyfikacji motocykli jest tutaj w tym roku dużo szerszy niż w mistrzostwach Niemiec. Cała nasza piątka chce walczyć o tytuły i choć nigdy nie jest to łatwe, to jednak po bardzo udanych testach jesteśmy pewni, że znów będziemy w czołówce.”

„Jeszcze ambitniej podchodzimy także do naszych startów w pełnym cyklu mistrzostw świata World Endurance, gdzie będziemy jedynym pełnoetatowym zespołem wspieranym przez BMW. Po ubiegłorocznym, udanym debiucie, w tym sezonie mierzymy jeszcze wyżej, a podczas wyścigów na Oschersleben w Niemczech oraz na Słowacji chcemy walczyć o zwycięstwa. Pomogą nam w tym gwiazdy światowego formatu, których nazwiska zdradzimy już niedługo.”