Zawodnicy ekipy LRP Poland zmierzą się w najbliższy weekend w wyścigach pierwszej rundy motocyklowych mistrzostw Polski, które odbędą się na torze w Poznaniu. W kategorii Superstock 1000 o kolejny tytuł walczył będzie Marcin Walkowiak.

25-letni Walkowiak wystartuje przed własną publiczności zaledwie kilka dni po tym, jak w miniony weekend sięgnął podczas pierwszej rundy międzynarodowej serii Alpe Adria po dwa finisze na podium na słowackim torze Slovakiaring. Poznaniak, który w kwietniu ukończył w barwach LRP Poland prestiżowy wyścig 24-godzinny mistrzostw świata World Endurance na francuskim torze Le Mans, chce w ten weekend walczyć o zwycięstwa, a na koniec sezonu zapewnić sobie swój drugi tytuł motocyklowego mistrza Polski.

„Sezon 2016 oficjalnie rozpoczęliśmy wspólnie z zespołem już w kwietniu we Francji, ale na motocykl, którym wystartuje w WMMP, wsiadłem po raz pierwszy dopiero w miniony weekend na Słowacji – mówi Marcin Walkowiak, który w 2008 roku w wieku 17 lat został najmłodszym motocyklowym mistrzem Polski w historii. – Moje nowe BMW bardzo przypadło mi do gustu i z każdą sesją jestem coraz szybszy. Współpraca z ekipą i moim mechanikiem Marcinem także układa się świetnie, więc nie mogę doczekać się pierwszych wyścigów. Chcę w ten weekend walczyć o zwycięstwa, a ostatecznie o kolejny tytuł mistrza Polski.”

Nową twarzą w zespole jest także Piotr Prendota, który za sterami BMW S1000RR na oponach Pirelli zmierzy się w kategorii Superbike, z kolei w Pucharze Polski klasy Rookie 1000 wystartują Krzysztof Giedrojc, który na każdą rundę przylatywać będzie z Wielkiej Brytanii oraz jeden z weteranów polskich wyścigów, Dariusz Muszyński.

W Poznaniu w akcji zabraknie jeżdżącego menedżera ekipy LRP Poland, Bartłomieja Lewandowskiego, który wciąż wraca do zdrowia po tym, jak złamał rękę podczas kwietniowych zmagań w Le Mans. Niestety, mimo udanych przedsezonowych testów, z tegorocznej rywalizacji wycofać musiała się także najszybsza Polka, Monika Jaworska.

„Cała ekipa nie może doczekać się powrotu na tor w Poznaniu i rozpoczęcia naszego siódmego sezonu startów w mistrzostwach Polski – dodaje Bartłomiej Lewandowski. – Zespół powstał aby wygrywać, więc jak co roku nasze cele są ambitne. Chcemy walczyć o kolejny tytuł, ale jednocześnie dobrze się bawić, bo wyścigi to nasza pasja. Marcin jest w świetnej formie, więc wiążemy z nim duże nadzieje. Mocno liczyliśmy także na Monikę, ale niestety, póki co nie będzie w stanie pojawić się na torze. Jej BMW czeka jednak na nią i my również. Wciąż wracam do zdrowia po wypadku z Le Mans, dlatego w ten weekend skupię się na roli menedżera. Zabieramy jednak na tor mój motocykl, który mam nadzieję będzie dodatkową atrakcją dla wszystkich kibiców, którzy odwiedzą boks ekipy LRP Poland.”

W ten weekend w Poznaniu zawodnicy każdej kategorii zmierzą się w sumie w dwóch wyścigach, z których pierwsze odbędą się w sobotę, a drugie w niedzielę. Na sobotę rano zaplanowano także treningi wolne i kwalifikacje. Dla kibiców wstęp na tor jest bezpłatny. Już wkrótce, w drugi weekend czerwca, ekipa LRP Poland wystartuje także w drugiej rundzie MŚ FIM World Endurance, 12-godzinnym wyścigu na torze Portimao w Portugalii.