Team LRP Poland, najbardziej doświadczona polska ekipa w motocyklowych mistrzostwach świata FIM EWC, po udanych testach w Walencji potwierdziła swój skład na kwietniowy, 24-godzinny wyścig na legendarnym torze Le Mans.

We Francji, za sterami fabrycznego BMW S1000RR na oponach Pirelli, zmieniać się będą 17-letni Niemiec Arnaud Friedrich, doświadczony Słowak Jaro Cerny oraz jeżdżący menedżer zespołu, Bartłomiej Lewandowski.

W drugiej rundzie mistrzostw świata FIM EWC 2017-2018, w dniach 21-22 kwietnia, do walki stanie aż 60 ekip z całego świata. Motocykliści LRP Poland w tym roku wystartują nie tylko w pełnym cyklu FIM EWC, ale także ponownie w mistrzostwach Polski WMMP i europejskiej serii Alpe Adria.

Polski zespół ma za sobą udane testy w hiszpańskiej Walencji, gdzie cała trójka zawodników dopracowywała ustawienia motocykla oraz rozgrzewała się po zimowej przerwie.

„Przepracowaliśmy zimę bardzo intensywnie, zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym – mówi Bartłomiej Lewandowski. – Po udanych testach zarówno my jako zawodnicy, jak i nasz motocykl BMW, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do startu i nie możemy doczekać się wyścigu w Le Mans. W zeszłym roku pokazaliśmy tam bardzo dobre tempo podczas treningów i kwalifikacji i mamy nadzieję, że w kwietniu będzie podobnie, a ukoronowaniem weekendu będzie dobre miejsce na mecie. Jestem bardzo zadowolony z postawy Arnauda, który choć ma zaledwie 17 lat, jest bardzo profesjonalnym i odpowiedzialnym zawodnikiem. To także bardzo skromny młody chłopak, któremu wróżę wielką karierę.”

„Start w mistrzostwach świata FIM EWC w Le Mans to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie – dodaje Arnaud Friedrich. – Dysponujemy bardzo dobrym zespołem, szybkimi zawodnikami i znakomicie przygotowanym motocyklem, dlatego liczę na udany wyścig we Francji. Za nami bardzo dobre testy w Walencji, podczas których utrzymywaliśmy szybkie tempo, dlatego jesteśmy gotowi do walki. Zdajemy sobie jednak sprawę, że podczas 24 godzin, w trakcie których pokonuje się ponad trzy tysiące kilometrów, może wydarzyć się absolutnie wszystko, więc już samo dojechanie do mety jest dużym sukcesem. Pojedziemy więc szybko, ale z głową.”

Pirelli Polska | BMW Motorrad | Arnaud Friedrich | Jaro Cerny #88 | FIM Endurance World Championship EWC | 24 Heures Motos