Motocykliści ekipy LRP Poland zaliczyli udane testy Pirelli w hiszpańskiej Almerii i ruszają teraz do Francji na ostatnie przygotowania przed kwietniowym startem w słynnym wyścigu 24-godzinnym w Le Mans.

 

Zespół LRP Poland, jako jedyna polska ekipa, wziął udział w pięciodniowych testach organizowanych przez producenta opon Pirelli. Wizyta w Almerii była pierwszą okazją do sprawdzenia w akcji fabrycznych motocykli BMW oraz do pracy pod okiem Gwena Giabbaniego.

 

44-letni Francuz, były motocyklowy mistrz świata i wielokrotny mistrz Polski, będzie menedżerem ekipy LRP Poland podczas jej tegorocznego debiutu w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata World Endurance.

 

Kolejną nową twarzą w zespole jest najmłodszy w historii motocyklowy mistrz Polski, Marcin Walkowiak. Za sterami fabrycznego BMW Walkowiak podczas wyścigu w Le Mans zmieniał się będzie z Bartłomiejem Lewandowskim i Pawłem Górką.

 

Pierwsze testy w Almerii przebiegły bardzo pomyślnie. Zawodnicy utrzymywali szybkie i równe tempo, jednocześnie pracując nad dobraniem odpowiednich ustawień motocykla na jeden z najsłynniejszych i najtrudniejszych wyścigów na świecie.

 

24 godziny Le Mans, pierwsza z czterech rund motocyklowych mistrzostw świata World Endurance, już w dniach 9-10 kwietnia. Bezpośrednie relacje na antenie Eurosportu. Wcześniej, w dniach 29-30 marca, zawodników czekają we Francji oficjalne testy.

 

„Cieszę się, że po raz kolejny ekipa LRP Poland, jako jedyna z Polski, wzięła udział w oficjalnych testach dla zawodników wspieranych przez Pirelli – powiedział jeżdżący szef zespołu Bartłomiej Lewandowski. – Pierwszy kontakt z naszymi nowymi, fabrycznymi motocyklami BMW oraz nowymi oponami Pirelli, wypadł bardzo obiecująco. Wszyscy nasi zawodnicy mieli szybkie i równe tempo, a różnica pomiędzy nami wyniosła jedynie trzy dziesiąte sekundy, co potwierdza, że skompletowaliśmy bardzo zdolny i wyrównany skład. W stawce czterdziestu motocyklistów notowaliśmy solidne rezultaty, co nastraja nas bardzo optymistycznie przed debiutem zespołu w pełnym cyklu mistrzostw świata. Wcześniej czekają nas jeszcze oficjalne testy w Le Mans, podczas których chcemy dokończyć nasze przygotowania do trwającego 24 godziny pojedynku. W Almerii testowała także nasza ekipa przygotowująca się do startu w mistrzostwach Polski, również pokazując się z dobrej strony. Nie możemy się już doczekać rozpoczęcia sezonu.”