Polska ekipa ma za sobą udane, oficjalne testy przed zbliżającym się wyścigiem 24 Heures Motos, pierwszą rundą motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC.

Polskie BMW S1000RR z numerem 90 testowali Bartłomiej Lewandowski, Dominik Vincon, Bartłomiej Morański i Stefan Kerschbaumer, którzy już za dwa tygodnie wystartują na torze w Le Mans w pierwszej z pięciu rund długodystansowych mistrzostw świata FIM EWC.

Dla Teamu LRP Poland będzie to już ósmy start w legendarnym, 24-godzinnym wyścigu w Le Mans i drugi na BMW S1000RR w najnowszej specyfikacji. Zmagania rozpoczną się w sobotę, 16 kwietnia, o godzinie 15:00. Relacja od startu do mety na antenach Eurosportu.

„Pierwszego z dwóch dni testów skupialiśmy się na ustawieniu motocykla i dopracowaniu wszystkich detali – mówi szef i zawodnik Team LRP Poland, Bartłomiej Lewandowski. – Drugiego dnia mogliśmy podkręcić tempo i choć pogoda nie była najlepsza, to na przesychającym torze utrzymywaliśmy takie same tempo, jak rok temu na suchej nawierzchni. To bardzo dobry znak. Cały zespół pracował bardzo ciężko, a jednocześnie testy upłynęły nam w bardzo dobrej atmosferze, dlatego tym bardziej nie możemy doczekać się wyścigu. Po rewelacyjnym sezonie 2020, ubiegły rok był dla nas trudnym sprawdzianem i upłynął m.in. pod znakiem kontuzji, ale wracamy silniejsi i chcemy znów walczyć w czołówce mistrzostw świata. Tradycyjnie także liczymy na gorący doping polskich kibiców, którzy po dwuletniej przerwie znów będą mogli oglądać wyścigi w Le Mans nie tylko przed telewizorami, ale także z trybun”.